Tere!

On suur rõõm Teid tervitada meie kodulehel.

Minu nimi on Maaris Paukson.

Oma elukutselt olen kosmeetik. Tegelen veel astroloogiliste sünnikaartide koostamisega ja Reikiga. Armastan väga oma perekonda ning jumaldan muusikat. Südame aga on vallutanud Püha Birma kassid. Üks on kindel, kõik kes on vähegi tutvust teinud selle tõuga, need on oma südame igaveseks kaotanud!

Olen tänulik oma abikaasa Andresele, kes on siiani kõik minu veidrused välja kannatanud ja alati ka toetanud mind kõikvõimalikes uutes üritustes. Eriti muidugi kõiges selles, mis puudutab kasse. Pean oluliseks rõhutada, et ka minu lastel Richard Robin'il ning Kaspar Marcus'el on aeg-ajalt tulnud oma ema jagada kassidega... Aga usun, et see on neile kõigile andnud juurde ka midagi palju suuremat. Armastuse loomade vastu ja selle piiritu sõpruse, mida Sa neilt seetõttu ka vastu saad. Nad kõik on praeguseks juba nakatunud ka selle "Birma pisikuga".

Meie kasvanduse lugu sai tegelikult alguse aastal 2005, mil meie perre lisandus esimene paberitega ehk siis tõupuhas kass, Prosper.  2005.-nda aasta Jõulupühad olid ajaks, mil meie koju kolis esimene Püha Birma kass ja alates sellest ajast on Birmad meie elu kujundanud, suunanud ja mõnikord isegi juhtinud…

Kõik edasine juhtub lihtsalt inimestega, kui nad armastavad oma kodulooma võrdväärselt kõigi oma teiste pereliikmetega…Nagu tavalisse perre, kuhu soovitakse lapsi juurde, tahtsime meie teist Birma kassi lisaks. Ja varsti juba kolmandat jne., jne. Nii see läheb – kui miski Sind lihtsalt võlub, kaasa viib ja Sa tunned, et ilma nende võrratute olevusteta oma elu enam ette ei kujuta ja võib isegi juhtuda, et kogu oma elu nende kasside heaolu järgi ümber saab kujundatud… Nii juhtus igatahes Pauksonite perekonnaga Keilas. :)

Mistõttu ilmneski, et 2008.-nda aasta 12.-ndal detsembril saime kätte tähtsa paberi, mis kinnitas kasvanduse Herencia sündi ja teise Eestis tegutseva Birma kasse kasvatava kasvanduse loomislugu. Seega, kohe-kohe saab meie kasvandus 5.-aastaseks! Esimesed meie kasvandikud nägid ilmavalgust 2009.-nda aasta mais ja nende esimeste kiisupoegade seast võrsus meie kasvanduse kauneim alustala – IC/SP EE*Armani Herencia. Armani, ehk koduse nimega lihtsalt Musu Mani on meie pere kasside kass! Tohutu ilu, võimas kasukas ja suur sisemine tarkus on see, mistõttu me lihtsalt ei väsi teda imetlemast, teistele eeskujuks toomast ja meie Eminentsiks kutsumast! Armani kohta saab enam lugeda tema personaalselt leheküljelt http://herencia.onepagefree.com/?id=18099&

Kuid sooviks rõhutada, et iga kass ja kassipoeg on omamoodi isiksus, oma iseloomu, välimuse ja käitumismaneeride kohaselt. Mistõttu käib iga kassiga kaasas tema oma lugu, täpselt samuti on iga kassipoja kasvamine omamoodi ime ja võrratu sündmus. See on ka põhjuseks, miks oleme valinud Birmade kasvatamise, selle tõu parimate omaduste arendamise ja edasi andmise läbi uute pisikeste sünni oma igapäevase eluga liituvaks harrastuseks, hobiks ja elustiiliks! Ja loodame tegeleda oma võrratu armastusega -  Birmadega - veel väga pikki aastaid! :)

Siinkohal soovime kindlasti tänada kõiki kasvatajaid, kes meiega nende pikkade aastate vältel on koostööd teinud, kes on aidanud meil oma liine värskendada. Oleme selle  5-e aasta vältel ise ostnud 11 Püha Birma kassi ja 10 neist väljastpoolt Eestit – Soomest, Rootsist, Taanist, Venemaalt ja Hispaaniast. :) Kõik ikka selleks, et saaksime oma aretustegevuses kasutada parimaid võimalikke sugupuu liine. :)

Täname omalt poolt kindlasti kõiki inimesi, kes on meile ka lihtsalt nõu ja jõuga abiks olnud ja nende aastate jooksul meile suurepärasteks sõpradeks saanud! :) Väga palju võrratuid inimesi oma ümber ja seas oleme kohanud kassinäitustel ja paljud neist on meie suurteks fännideks ja pöidlahoidjateks saanud ja jäänudki. Aitäh Teile armsad sõbrad! :) Teie toetus on võrratu ja tohutult tiivustav edasiviiv jõud! :) Püüame ka edaspidi teie toetuse ja armastuse väärilised olla ning pakkuda omalt poolt võimalust saada osa selle võrratu kassitõu ilust ning erilisusest. Ükskõik, kas siis fotode või lihtsalt mõnusa lugemise näol. Püüame oma kodulehte ka pidevalt täiendada... :)

Aitäh, et Te olemas olete! :)))

                         nov.2013