2O8A2901app.jpgYossu.jpg

                   ema                                             isa

GIC EE*Lady Laurelin Herencia     CH EE*Yoshua Herencia

FIV/FeLV - testitud (neg.)

PKD1 - testitud (neg.)                    PKD1 - testitud (neg.)

 

2019.-nda aasta 01.aprill tõi meie perekonda suure rõõmusõnumi (ja see ei olegi aprillinali!)...

Sündisid 4 kaunist kiisupoissi ehk Musketäride pesakond, naljatamisi... igalühel neist on oma täpne ja klappiv vaste musketäride seast tõesti olemas...

Õnnelikeks kiisuvanemateks said meie kaunis Lady Laurelin & esmakordseks kiisupapaks nooruke Yoshua.

Sugulus 4-ndas põlvkonnas 0%, 9-ndas põlvkonnas 2,02%.

A2-pesakonna pedigree

Fotod

 

nimi sugu värv kvaliteet staatus
Ashton Aron Herencia isane SBI c21 aretus uues kodus Laagris
Amethyst Herencia isane SBI c21  aretus/lemmik uues kodus Peetris
Avalanche Herencia isane SBI b21 lemmik/aretus uues kodus Hiiumaal
King Arthur Herencia isane SBI b21 lemmik uues kodus Põltsamaal


 

A2 PPpp.JPG01.-sel mail said meie kiisupõnnid juba 1 kuuseks ja otsustasin igaühe kohta ka mõne reakese kirja panna...

1) Ashton Aron sündis pesakonna esiklapsena ja jäi mulle koheselt silma sellise "Nelsiku tüübiga" , mis tõlkes tähendab vanaisasse... Oma kujunemisloolt on ta natuke meie Rhea ja Unique'i moodi. Hästi vähese kasukaga esialgu ja sellise armsa roosaka kõhualusega. Tänaseks on Ashtonigi kasukas kenasti tärkama löönud ja küllap ka ajaga teistele järele jõuab. Mina kasvatajana oman temasse suurimat usku ja arvan, et ühel päeval see "Inetu Pardipoeg" veel kõigile teistele vendadele pika puuga ära teeb! Kõige kaunima profiili ja imelise tumelilla silmavärviga on ta algusest peale juba. Ja iseloomult - minu lemmik! Vaikne, tasane, tagasihoidlik - suisa kullatükk! Hetkel on reserveeritud.

2) Tubli 6 minutit peale Ashtonit potsatas maailma meie teine kiisupoiss - imearmas Amethyst. Oma nime sai ta iseenesestmõistetavalt oma väljendusrikaste, kaunite ja tumelillade silmade tõttu. Lisaks kaunile silmavärvile on ta pärinud ka ülipuhta ja kauni lillatabby kasukavärvi. Tunnetan juba praegu, et kasvamas on üks suur südametemurdja. Oma olekult, liikumiselt, jutukuselt - vanaema Cilla koopia. Isegi pilk, millega otsa vaatab - täitsa vanaemasse! Algusest peale kõige uudishimulik, julge, väle ja ülimalt seltskondlik. Kõige jutukam ka kohe kindlasti...

3) komandat kiisupõnni andis ikka oodata. Lapsukeste emme otsustas endale 4 tunnise vaheaja võtta... Jõudsin juba mehelegi sõnumi saata, et ülejäänud lapsukesed jätame ilmselt homseks... :D Aga esimesest kiisupõnnist täpselt 4 tundi hiljem sündis meie kolmas silmarõõm - Avalanche. Meie väike Laviinike... Ehk Lance'u nagu teda juba koduselt kutsume. Ja see, et just tema koju jääb oli selge esimesest hetkest. Välimuselt täpselt väike Laura! <3 Imekaunis!:))) Iseloomult asjalik, tasane, aga toimetab iseseisvalt oma eesmärgi nimel. On ise avastanud nii söömis- kui tualetiskäimise kunsti. Ülimalt tark väike kiisulaps ja silmale nii kaunis vaadata. Avalanche'ile on loodud ka päris tema oma fotoalbum - näed seda, kui klikkad tabelis Avalanche'i nimele. :)

4) Ainult pool tunnikest kauem lasi end oodata meie väike Kuningas Ise - King Arthur! Nüüd oli selge, et Troonipärija ise on ilmavalgust näinud. Ja nii ta ongi - väike Arthur on oma papa Yoosepi täielik koopia ja nime sai osaliselt Kuningas Arthuri eeskujul, kuid samas ka tänu minu maailma parimale vanaisale, kelle nimeks samuti Arthur oli. Väike särasilm ise meenutab hetkel Bambit oma nukunäokese ja tumelillade silmakestega tolle näo keskel. Nagu väike Pupe... Aretuse ja showkarjääri me väikesele Arthurile ei kavanda, aga õnnelik on see perekond, kes kord selle võluva särasilmse kiisuprintsi endale saab! Kõrgustesse pürgimine seevastu on meil küll igapäevases päevakorrapunktis number üks! Arvan, et üks igavene rasseldaja ja tulesäde on selles väikses võrukaelas peidus! Tohutu vauhtiga ta igatahes liigub, sehkendab ja ringi askeldab... Aga kui armas ta ikka on! Ja Kuningas Arthur on hetkel juba valmis oma tulevast õukonda ja alamaid välja valima... Nii, et kui kellelgi oleks soovi sellise kauni kiisupõnni vastu või soovib oma lossi kõrgeaususega jagada - siis andke endast julgelt märku!