pilt 565pp.JPG

DK* pilt 215ppp.JPGFamily's Rosita

emane

SBI b - šokolaadmask

sünd: 08.07.2013

ema: DK* Family's Malerhjerne SBI n

isa: S* Trollehöjds Memory SBI c 21

veregrupp: A/A

FIV/FeLV test negatiivne (okt.2013)

PKD1 geenitest negatiivne (N/N - normal), testitud 14.07.2014

Pildid

Pedigree

Näituse tulemused

Rosita ehk siis koduse nimega Roosi - võlus meie pererahvast alatest esimesest fotost, mis me temast nägema juhtusime... Selle kohta võib vist julgelt väita, et armastus esimesest silmapilgust?!? Mistõttu polnud ka kedagi meie kodustest vaja veenda antud tütarlapse sobivusest või vajadusest meie kodus ja loodetavasti tulevikus ka meie kasvanduse tegevuses. :)

Roosi tuleku teiseks oluliseks põhjuseks võib kindlasti pidada tema põnevat sugupuud, mis sisaldab ka "crossbreedingut" ehk siis maakeeli Birma tõu ristamist Pärslastega... Kuna Birmade geenipagasit peetakse üsna ahtakeseks, siis olen alati olnud huvitatud sellisest geeniristamise projektist. Eesti konservatiivsete kassikasvatuse tavade juures sellist katsetust meil siin kindlasti teha ei lubataks. Seda meeldivam on tõdeda, et keegi on selle paljulubava töö minu eest juba ära teinud... Olen alati pidanud end uute ja huvitavate ideede eest seisjaks ning  võitlejaks ja hetkel tundub, et see on just üks sellistest!:)

Seega olen väga rõõmus, et Rosita kasvataja Berit Sigersen lubas meil osa saada Taani-Rootsi kasvatajate ühistööst antud geeniristamise projektis. Erinevalt Birmadest peetakse Pärslasi just seetõttu heaks ristamist soosivaks kassitõuks, et ta on paljudelt omadustelt Birmadele väga lähedane ja laia geenibaasiga ning üldiselt tuntud ka väga hea ja tugeva tervise poolest. Sellise projekti läbiviimiseks on taotletud eriluba vastavate kassiklubide poolt ja loomulikult tohib sellise projekti tarbeks kasutada vaid eelnevalt kõikvõimalike terviseuuringute põhjal täiesti terveks tunnistatud kasse! :)

Nii, et oleme väga põnevil, et milliseks siis meie väike Roosi tulevikus kasvab...

Kuid, kui nüüd tulla tagasi kassitüdruku enda juurde, siis Roosi võlus meid ka päriselt esimesest hetkest! Nagu Duracellist Päikesekera oleks meie maja vallutanud! Nii vahva, ümar ja karvane rõõmupall! :) Absoluutselt kompleksivaba, ilma igasuguse võõristuseta, ääretult positiivne ja heatujuline Roosikene - me lihtsalt ei väsi teda vaatamast, jälgimast ja tema üle rõõmustamast! :) Ja ei pea vist mainimagi, et esimeses järjekorrast vallutas ta meie kodus kõik meesolendite südamed! :D  Nii, et ükskõik, mis vallatusega meie Roosipõõsake ka hakkama ei saaks, siis sellele leitakse poiste ja mu abikaasa poolt kohe tuhat õigustust...

Jah - veelkordsed tänud Rosita kasvatajale Beritile selle erakordse aarde üle! Suur, suur tänu! :)