Kuidas osta kassipoega?

 

Kui oled tutvunud meie kodulehel meie kassidega ja Sul tekkis huvi endalegi võtta Püha Birma kass – mida siis edasi teha?

Kõigepealt peaksid enda jaoks lahti mõtlema, millist kiisut Sa sooviksid? Kas emast või isast? Kas kodulemmikuks, aretuseks või showkassiks? Milliste värvitoonidega peaks Sinu väljavalitu olema? Või pole sel tähtsust?

Peale selle peaksid mõistma, et ühe kassi eluiga võib olla 10 – 20 aastat. Kas Sa tahad ja suudad olla talle hea sõber kogu selle aja? Kas mõistad, et Sinu kiisu vajab iga päev kvaliteetset toitu, Sinu tähelepanu ja hoolitsust? Ja kas oled valmis selleks, et kliiniku arved võivad olla üsna kopsakad, kui Sinu kiisuga peaks midagi juhtuma? Need kõik on võimalikud kulutused, mis käivad vastse kassiomanikuga kaasas…

Kui see kõik Sind ei kohutanud, siis oled tõenäoliselt valmis endale kassipoega võtma…

Ja võttes endale Püha Birma tõugu kassi, oled leidnud truu sõbra pikkadeks aastateks. Seltskondlikumat kassi annab endale ette kujutada. Sinu Birma on kass, kes võõrustab Sinu külalisi, lõbustab ja vaimustab neid kõiki. Ta on alati kaunis ning väärikas ning enamasti oma perenaise/peremehe läheduses. Ta sobib hästi nii teiste loomade kui ka lastega.

Ühesõnaga – Sa oled teinud suurepärase valiku…

 

Kui palju Birmad maksavad? Ja mis selle hinna kujundab?

 

Püha Birma kass on väga eksklusiivne kassitõug. Kuna Birma kasse on Eestis veel üsna vähe, siis on ka nende hinnad kõrged.

 

*kõik meie kasvanduse kassipojad on uude koju minnes vähemalt 12-13 nädalat vanad ja kaaluvad vähemalt 1200gr

*kassipojad on 2x vaktsineeritud (kompleksvaktsiin + marutaud)

*kassipoegadel on mikrokiip

*kõigil kassipoegadel on Eesti Kassikasvatajate Liidu „Felix“ (rahvusvahelise organisatsiooni FIFe liige) poolt väljastatud pedigree ehk tõutunnistus. Me ei müü paberiteta kasse!!! Ka lemmiku kvaliteediga kassil on tõutunnistus - millel on kasvataja poolne märge „mitte aretuseks“

*kassipoegadel on EU passid

*kõik kassipojad on regulaarselt saanud ka ussirohtu

*enne uude koju minekut on kõik kassipojad vähemalt 2x veterinaari poolt üle kontrollitud

*lemmiku kvaliteediga kassipoja ostmisel on uuel omanikul kohustus kassipoeg steriliseerida/kastreerida hiljemalt 10-ndaks elukuuks.

 

Kõik meie täiskasvanud kassid vastavad täpselt samadele nõuetele. Lisaks tehakse kõigile täiskasvanud kassidele enne paaritust veel vajalikud terviseuuringud (vereproovid, FIV/FeLV testid)

Meie kassid on peres väga kallid ja hoitud, kindlasti ka natuke liiga hellitatud. Kassipoegadele saab osaks aga veel suurem tähelepanu, mistõttu peame väga tähtsaks, millisesse koju ja perekonda meie väikesed kiisukesed satuvad. Püüame leida igale kiisukesele meie meelest sobivaima kodu. Ja oleme tänulikud kõigile uutele kassiomanikele, kes meie poolt kasvatatud kiisukese on võtnud ning teda nüüd samamoodi armastavad ja hoiavad.

 

Tulevane kassiomanik peab mõistma, et kassipoja hind sisaldab ka kogu meie poolt panustatavat pühendumust, aega ja tähelepanu (24/7!),  et kõikidest meie kiisudest kasvaksid terved, tugevad ja elurõõmsad seltsilised nende tulevastele omanikele.

 

Seetõttu on hetkel Püha Birma kasside hinnavahemik 1000-1600 EURi. Hinnad võivad küündida ka kõrgemale...

Kuna iga kassipoeg on eraldi isend, siis hind kujuneb ikkagi peamiselt lähtudes kiisukese kvaliteedist, tema päritolu liinidest, soost ja värvitoonidest.

 

*Umbkaudselt võib aga öelda, et 1000-1200 EURi maksab lemmiku kvaliteediga kassipoeg. Lemmiku kvaliteet tähendab seda, et kassipojal on kas mõni valge laik lõual, sabal või mõnes muus piirkonnas, kus peaks tegelikult olema antud kassipoja põhitoon. Pruuni/šokolaadi maskiga lemmiku kvaliteediga kassipoja hinnaks on aga kindlalt 1200 EURi. Ja lemmiku kvaliteediga kassipoja puhul peab uus omanik arvestama, et kiisuke tuleb steriliseerida/kastreerida hiljemalt kassipoja 10 kuuseks saamisel.

*1200-1600 EURi on aretuskvaliteediga kiisukese hind. Aretuskvaliteet tähendab enamasti seda, et kassil on kas mõni sokk natuke liiga pikk või lühike, aga ometi pole tema puhul seetõttu keeldu tema aretuseks kasutamisel. Selline kiisu ei pruugi olla võimeline näitustel sertifikaate saama, küll aga peaksid Ex hinded talle jõukohased olema.

*Ja näituse kvaliteediga kassipoja hinnavahemikuks on 1400-2000 EURi. Samas on isendeid, kelle hind küünib ka 2500-3000 EURini… Ja on ka hindamatu kvaliteediga kassipoegi (need jäävad tõenäoliselt kasvandusse). Näituse kvaliteedi puhul tähendab see ka seda, et kasvataja arvamuse kohaselt on antud kassipoeg võimeline saama sertifikaate kuni Supreme Championini ( =Euroopa Champion) välja, olles seejuures üksinda oma alagrupis. Konkurentsi puhul ei saa ka täiesti veatu kassipoja puhul anda garantiid, et kohtuniku subjektiivse arvamuse kohaselt just tema parim on.

 

Kui leidub inimesi, kes tunnevad, et neile sellised tasud mitte kunagi jõukohaseks ei saa, aga ometi on soov sellist kiisut endale saada… Mida siis teha?

Soovitaksin ikkagi kasvatajaga ühendust võtta ja usutavasti on võimalik ka sellisele olukorrale mingi lahendus leida…

Pea püsti ja ikka edasi oma unistuste poole!