28.03.2019
Tere armsad birmasõbrad! <3
Pole tõesti õige ammu juba ühtki uudist avaldanud... :D Ja õigupoolest ega nüüdki miskit uut uudist tulemas ole... Kasvandus Herencia, siinsed kassid ja pererahvas elab oma igapäevast elu. Kassid toimetavad oma igapäevaseid kassitoimetusi, pererahvas samuti. Ajuti võtame mõne näitusereisi või lihtsalt näituselkäigu ka ikka ette... Ja nii see eluke veerebki. :)
Aga mis siis vahepeal ka juhtunud on?
2017 oli meil üsna kesine kassipoegade aasta - kolme pesakonna peale kokku 4 kiisukest. Neist neljast üks - Vivian - jäi ka koju. Tänaseks on neiu Vivian nüüd 1 aasta ja 9 kuune kaunis kiisuleedi. Oma imelise ema Lady Laurelini & kauni papa Unique'i vääriline ja ainukordne järglane.
2018 oli kassipoegade seisukohast lähtudes ikka märksa heldem - tervelt kahe kiisupesakonna sisse mahtus ikka 8 lapsukest. Kelledest suisa 2 Y-pesakonna põnni (Yoshua & Yasmine) meie pere rüppe jäid. Ei suutnud lihtsalt valida. Seda enam, et Yasmine meie kasvanduse ajaloo esimene kilpkonntabbymaskiga kiisupreili veel juhtus olema! :) Täpselt selline nagu ma aastaid otsinud ja oodanud olen! Ikka tasub unistada, ma ütlen! Unistused tõesti täituvad! <3 Mõlemad koju jäänud Y-kad on tublisti ka näituselavasid juba nautida saanud. On käinud näitusereisidel Vilniuses, Riias, Kaunases ja Eestiski korra-kaks... Yasmine on oma üliharva esineva värvikombinatsiooni seast kahel korral isegi BIV (värvi parima) tiitli napsanud! Ja kahel korral ka Best in Show'l viibinud. Besti küll ei võitnud, kuid kaotas neil kahel korral vaid oma vennale, Yoshuale (Vilniuses). Marie Westerlund (kohtunik Rootsist) oli Yasmine'ist suisa nii lummatud, et andis oma hääle bestilgi Yasmine'i heaks. Ta oli vaimustuses Yasmine'i kelmikast iseloomust ja loomulikult tema värvigamma jaotusest (kiideti, kui kaunilt loodus tema kasukas oleva punase ja šokolaaditooni oli põiminud, profiili ülistati ka taevani)! Järgmisel päeval märkis kohtunik Vladimir Isakov samuti, et Yasmine'il on parem profiil kui ema Cilla Black'il (kes ometigi oli viimati nimetatud kohtuniku poolt nomineeritud eelmisel päeval bestile, mille ta ka võitis ja oli 1.se kategooria kolme parima kassi seas!).
Yoshua seevastu võitis oma esimesel kahel näitusel kohe BIS'i (Best in Show) ja oli Vilniuses ühel päeval ka 1. kategooria parim kass üldse ja samal korral lõpptulemuseks siis BOB3! (kogu näituse paremuselt kolmas kass üldse!). No kas saaks sellise õnnestumise ja edu üle üldse kuidagi nuriseda?!? Oh ei... :) Seda enam, et ükski bestile pääs ei tulnud ilma karmi konkurentsita (Vilniusesse oli kohale saabunud üle 10ne kauni Birma poolast, lisaks veel Läti ja Eesti Birmad ning kõik muud 1-se kategooria kaunid kiisud!). Kokku on Yoshua tänaseks neljal korral olnud nomineeritud Bestile - ja ta sai sel kuul alles aastaseks! <3
Kõige enam hämmastas kogu me peret ilmselt aga hoopis armas Vivian, kes peale pikka kaalumist märtsis 2019 näitusereisile Kaunasesse kaasa võetud sai. Me pole kunagi talle näitusekarjääri planeerinud, sest ausalt öeldes oleme üsna tüdinenud kuulmast, et ühel Birmal võiks olla paremad esisokid. Kuid mõtlesime, et proovime korra siiski. Nii siis saigi neiu Vivian esmakordselt pestud, föönitatud ja oma elu pikemale reisile kaasa võetud. Minu suureks hämmastuseks käitus ta nii teel, hotellis kui ka kassinäitusel kõige meeldivamalt! Ja võlus esimesel näitusepäeval ära kohtunik George Dorgiakis'e ning pääses Bestile (valik toimus 5-e kauni 1.se kategooria kassi seast - neist üks üle 7-e aastane šokolaadimaskiga birma, 2 ragdolli ja viimaks ülikaunis exotic - Vivian osutus neist kõigist paremaks!). Oi üllatust! <3 Teisel Kaunase näitusepäeval asus Vivian võluma kohtunikku Prantsusmaalt, Stephane Henry'd. Ja see õnnestus tal taaskord! Sertifikaadi lõppu ilmus palju südameid koos kirjaga - The Real Lady! <3 Bestil oli Vivian meie suureks rõõmuks mõlemal päeval võidukas! <3 Pühapäevane bestivõit tuli Vivianile (kolme kassi seast) juba kohtunike ühehäälse otsusena! <3 Sõnulseletamatu tänutunne, rõõm ja vahel harva esinev tähtete seis, ilmselt - meie müstika Vivi! <3 <3 <3 Tegelikult - kui hiljem järgi mõtlema hakkasin, siis meenus, et juba tema isa Unique sai kõik oma Championi tiitliks vajaminevad sertifikaadid kätte läbi karmi konkurentsi (iga kord oli näitusel 3 kaunist šokolaadimaskiga birmapoissi ja kõigil kolmel korral oli Unique vääramatult Ex 1 ja seega ka sertifikaadi omanik). <3 Kuid Vivianist veel niipalju, et mõlemad kohtunikud rõhutasid kui ühest suust, et kõigi šokolaadimaskiga birmade seast oli Vivian konkurentsitult kaunima peaga (mis on tegelikult kõige olulisem aretuse seisukohalt üldse!). Sokid, värvid, suurus - need kõik on aretuses palju lihtsamini saavutatavad. Kuid kaunis tüüp või õigemini selle puudumine - siis seda ka ei tule kuskilt! <3 Seega, taaskord suured tänud imetoredatele ja oma tööd suurepäraselt valdavatele kohtunikele! Ja siinkohal tänud ka kõigile konkurentidele - sest tänu Teile on head tulemused, edu ja võidud palju magusamad! <3 <3 <3
Loodan siiralt, et ehk järgmine sissekanne uudiste alla ilmub kiiremini kui 1,5 aasta pärast... :D Kuid seniks imelist kevadet, palju päikest ning armastage oma birmasid! <3 <3 <3
26.oktoober 2017
Eile ilmutas end sellesügisene esimene lumi! Ilmselt siis talvgi pole enam kaugel?!? Talvised tervitused igatahes kõigile meie koduka huvilistele! :)
Täitsa piinlik tunnistada, aga tubli aastake on vahepealset aega lendu tuisanud... Aastad pole vennad ja sel aastal oleme esindatud küll kolme kiisupesakonnaga, kuid kassipoegade arv on tagasihoidlik 4. Ilmselt jäävad neistki pooled koju?!? Vähemalt hetkel tundub küll nii. Arvatavasti Vivian & Xesa. Kuid ega täitsa kindlad saa milleski olla... Juhul, kui leidub mõni vahva perekond, kes ehk toredast rendikodu poisist huvitatud võiks olla - siis kiisupoisile oleks kindlasti ideaalsem ikka päris omaette kodu ja pere... Näitustel oleme sel aastal üsna kenasti figureerinud ja tulemusedki igati meeldivad olnud. Kayzeriga plaanime showdel traavimise selle aastaga ka lõpetada. Tal on tiitlite rivistus nüüd olemas kõik, mis üldse võimalik saavutada on. Novembri näitusel on veel võimalik talle pilk peale heita, kui kellelgi soovi peaks olema... :) Ja suurt rõõmu on toonud meie nooruke Cilla, kes sai meie omade liinide kindlustamiseks Soome poolt tagasi ostetud. Cilla ei ole just showstaariks toodud, kuid hoolimata sellest on ta selle aasta jooksul mitmeid kordi Best in Show'l veetnud. Korra isegi Besti võitnud! <3 Rääkimata suvisest Birma Erishowst Tallinnas, kus ta nii umbes 30-ne Birmakiisu seast parima silmavärvi tiitli napsas (The Best Eyecolour). :)
Nii, et on mille üle rõõmustada ja on kindlasti ka veel väga palju, mille poole ja suunas püüelda, mida ümber korraldada ja paremaks muuta. Eks aastalõpp lähenebki suure hooga. See annab enam võimalust rahulikult mõtteid mõlgutada ja uusi plaane teha tulevaseks aastaks...
August 2016...
Taaskord on aeg kibekiirelt edasi kihutanud ja märtsist saanud august...
Vahepealsesse aega on jäänud uskumatult külluslik kassipojasaak - nagu ikka sügiseti kombeks, eks tuleb meilgi saagikoristusaeg... Ja tõepoolest peame nentima, et nii võrratut kassipojaaastat pole meie kasvanduses veel iial varem olnud. Oleme ülimalt õnnelikud ja tänulikud Northonile, kes oma aretuspanusega on meie kasvandusse toonud täiesti uued tuuled. Northon ise on juba kolmandat põlvkonda meie kasvanduse järeltulija ja neljanda põlvkonna kassid selles loetelus kuulusid samuti meile (kuigi olid nö. sisse ostetud ehk siis meie kasvanduse alustalad). Ja viimase aasta kasvandikud - ehk siis kõik tema 18 lapsukest (pesakonnad siis vastavalt 4+5+4+5) on juba neljandat põlvkonda Herencia'lasi. Seda suurem heameel on tõdeda, et sellist viljakust pole meie 7 aastase kiisupoegade kasvatamise praktika jooksul veel ette olnud näidata! Siinkohal meie suurim tänu Northon Herencia'le ja kogu tema kahejalgsete õukonnale, kes nii kannatlikult ning lahkelt meiega selle teekonna läbisid. Nüüdseks on Northon juba liitunud kastreeritud kasside liigaga. Kuid milline võrratu panus saavad tema kiisukesed olema maailmale? Vast aeg näitab ja annab vastuse... Minu suur tänu ja lugupidamine Northonile, Erenele, Emmale ja kogu nende toredale perele! Aitäh! :)
Vaatamata 14-ne kiisupõnni ilmale aitamisele ja kasvatamisele oleme vahepealsel ajal siiski jõudnud ka ühele näitusele, maikuus Tallinnas. Meie praegused noored emmed Nöpsu ja Tupsu olidki seal omavahel kõvasti malli võtmas ja konkurentsi pakkumas. Ja nagu taaskord arvata võis - ühel päeval ja ühe kohtuniku arvates oli üks õdedest parem, teisel päeval hoopiski teine. Mõlemad kohtunikud rõhutasid justkui ühest suust, et absoluutselt võrdsed õekesed ja tõenäoliselt jääb ka edaspidi sõltuma vaid päevast ja kohtuniku maitsemeelest, et kes keda edestab. Loomulikult võtsime mai näitusele kaasa ka Kayzeri, kes mõlemal päeval siis tunnistati värvi parimaks - 2xBIV ja laupäeval oli nomineeritud ka Bestile, mille ta meie rõõmuks ka kenasti võitis. :)
See oleks nüüd ülilühike kokkuvõte meie kasvanduse kevad-suvisest tegevusest. Edaspidi püüame taaskord enam osaleda kassinäitustel ja võtame endale aega nautida pisikiisusid meie kodus - kuniks neid siin ringi paterdamas on... Selleks aastaks meil rohkem mingit pere suurenemist ette näha pole - mistõttu kõik, kel kassipoja huvi ja soov enda perre lähiajal Püha Birma kiisut võtta, palun kiirustage!!! Sest kiirematele jääb alati valikuvõimalus... Seda enam, et hetkel on meil väga palju just inimesi väljastpoolt Eestit oma võimalust ootamas... Kuid tahaks ju ikka parimaid kiisusid Eestimaale ja oma inimestele pakkuda... Nii, et olete teretulnud tutvuma meie sellesuvise šokolaadivalikuga! Pralineedest, tiramisude, trühvlite ning toffeedeni välja!
Nautige päikest ja suve - kuniks seda luksust Eestimaal veel jagub! Ja mõelge lähenevale sügisele - kas Teil ikka on oma Püha Birma kiisuke tuulistel, vihmastel ja pimedatel sügisõhtutel kaissu võtta?!?
24.03.2016
Jällegi on aeg kiiresti tiksunud ja aastavahetusest on saamas Kevadpühad... Kaunist kevadet kõigile! :)
Herencia kasvanduse 2016 aasta on alanud peamiselt näitustel osalemisega. Kõigepealt 20.-21. veebruaril Tallinnas toimunud näitusel ja nüüd äsja Leedus, Druskininkai näitustel. Tallinnas osalesime oma armsa Kayzeri ja tema tütre Diamondiga. Diamond sai mõlemal päeval hindeks Ex 1 & Kayzer 2 x HP; 2 x BIS ! Olime ülirõõmsad, sest Kayzukas polnud näitustel osalenud juba üle aasta. Ja nüüd kohe siis nii edukalt... WOW!
Peale pikka kaalumist otsustasime ette võtta ka kauge reisi Leetu, Druskininkai'sse. Tegu on Leedu kõige lõunapoolsema linnakesega, kuhu vist paljud inimesed sattunud polegi (mina vähemalt mitte). Üliarmas linn ja lahked, sõbralikud inimesed. Näitus ise oli pingeline nagu tavaliselt, kuid tulemused olid ka tõeliselt rabavad! :) Kõik meie kolm kaasa võetud kassi võitsid vähemalt korra Best in Show (3 x BIS); Kayzer sai mõlemal päeval Värvi Parima tiitli (2 x BIV); Laupäeval õnnestus Kayzeril ka kategooria võita (BIC) ja kokkuvõttes platseerus Best of Best'il 4.-ndaks kassiks kogu showl! WOW, milline päev! :) Kuid tundus, et see polnud veel kõik... Pühapäeval läks Kayzeri asemel Bestile üks kena Ragdolli poiss ja meie lugesime suuresti oma päeva lõppenud olevaks. Kuid ilmnes, et elul oli meile veel üllatusi varuks. Sel päeval sai õekeste omavahelises duellis parimaks just laupäevasel päeval teiseks jäänud õde , Dreams. Ja oh üllatust - Best in Show võidule järgnes veel ka Kategooria Parima tiitel (BIC), lisaks veel koha võrra parem tulemus Best of Bestil (BOB 3). :)
Olime tõesti väga õnnelikud ja liigutatud meile osaks saanud tähelepanu ja tunnustuse üle! Nii suurepäraseid arvustusi nagu meile Leedus kahe päeva vältel jagati - ei kuule Birmakasvatajad just sageli. Mis veel võimalik on???
Suured, suured tänud leedukatele imeliselt korraldatud näituse eest ja võimaluse eest olla nii asjatundlike ja suurepäraste kohtunike poolt välja valitud! Aitäh Druskininkai!!!
13.01.2016
Head käesolevat 2016.-ndat aastat kõigile birmafännidele! :)
Üheksa kuud taaskord läinud ja ma pole ridagi kirjutanud... Millest muust kui vähesest kirjanduslikust andest see ikka räägib...
Kuid tegelikult oli meil 2015.-nes aasta vägagi sisutihe. Sai küll vähem ehk näitustel ringi vuratud. Kuid see-eest kasvatasime üles 4 kiisupesakonda, kokku 12 kiisukest. Ja nende nelja pesakonna sisse mahtusid nö. mõned plaanid, mis olid varasemast teostamata jäänud. Seega - seda õnnelikum on saavutatud tulemus. :) Lisaks pean ka mainima, et 12-st kassipojast 3 on tänini meie kodus. Kuidas võiks veel paremaks minna???
Kuid natukene jõudsime siiski ka näitustel osaleda... Lady Laurelin & Calissy saavutasid InterChampioni tiitli, käppa näitustel proovis ka Northon Herencia. Ja viimaks sai näitusele toodud ka juba 2015.-nda aasta 2 suurepärast väljalaset - Queen of Diamonds & Queen of Dreams, mõlemad perekonnanimega Herencia. Ja kui suurepäraselt neil veel läks! Kohtunikud kiitsid mõlemal päeval kassipreilide tasavägisust ja vahed ilmnesidki ehk vaid pisidetailides. Ja kuigi mõlemal päeval osutus kohtuniku väljavalituks Diamonds, siis kohtunikud kordasid kui ühest suust, et miks mitte juba järgmisel näitusel võib järjestus pöördes olla. Eks seda näitab loomulikult juba aeg. Kuid ühel näitusepäevadest õnnestus Diamonds'il ka värvi parima tiitel napsata (BIV).
Kindlasti ei saa jääda ka peatumata eelmise aasta ühel olulisemal tiitlil meie kasvanduse jaoks läbi aegade - meie imelisele CH S* Raus Höjden's Beverly'le omistati "Distinguished Merit" (DM) tiitel. Selline aunimetus on Eestis üldse alles kolmas ja Birma kassidele sellist tiitlit veel varem omistatud ei ole. Suured tänud siinkohal kõigile Beverly lapsukestele, tänu kellede headele näitusetulemustele selline au Beverly'le üldse osaks sai! Kasvandus Herencia tänab siinkohal IC* EE Fantasy Herencia omanikku Ksenya't, IC* EE Kingston Herencia omanikku Marina't, IC* EE Lumiere Herencia omanikku Federico't ja loomulikult SC* EE Kayzer Herencia ja IC* EE Lady Laurelin Herencia omanikuna ka iseend. See on meie kõigi pidu ja suur saavutus! Minu lugupidamine kõigile neile kassidele ja suurepärastele omanikele! Aitäh! :)
16.04.2015
Kaunist ja päikeselist kevade jätku kõigile Birma fännidele ja meie kodulehe lugejatele! :)
Aeg on taaskord kiirelt lennanud. Ja käes ongi kaua oodatud kevad. Ilmad küll ehk suurt lootust veel ei anna, aga küll tuleb ka õhusoe ja palju päikest! Vaja vaid tsipa kannatust veel varuda...
Meie Birmapere on sel aastal otsustanud natukene rahulikumat elu elada. Vähem näituseid ja ehk enam kassipoja plaane. Kõik soovid ei saa nagunii kunagi teoks, kuid hetkel tundub selleks olevat sobilik aeg ja ka võimalused. Seega - kõik, kel soovi endale kiisupoega soetada - võiks hakata endast ka märku andma. 
Selle aasta esimene pesakond nägi ilmavalgust 28. veebruaril. Antud pesakonnast on hetkel vaba veel vaid Owen. Ja sedagi mitte seetõttu, et huvilisi poleks - vaid pigem ikka seepärast, et pakkuda ju vaid 1 kiisupoiss, kuid milline oleks see kõige parem kodu meie Printsile?!?
Ka aprillipäike on meie kasvandusele oma eredat päikesekiirt juba poetanud ja õige varsti on ehk veel toredaid uudiseid tulemas... Varuge veel natuke kannatust... Vihjeks võib vaid öelda, et šokolaad on alati mu lemmik olenud... Ja jutt pole siinkohal vaid söödavast šokolaadist... :) 
                   
17.12.2014
Tervitused kõigile meie kodulehe lugejatele! :) Jõulukuu on käes ja ootused ning lootused taaskord laes... Sest eks oota ju igaüks meist kauneid kingitusi ja meeldivaid emotsioone lähenevatest Jõuludest ning aastavahetusest!
Imelist Jõuluaega Teile kõigile ka meie kasvanduse poolt! :)
Meie ise oleme oma kasvanduse tegemised selleks aastaks kenasti kokku võtnud. Kolm pesakonda kassipoegi oli meie selle aastane saak, kokku siis 9 kiisulast. Kolm neist jäid taaskord meie kasvandusele. Kaks kiisukest elavad Soomemaal, 3 Eestis ja üks lootustandev võsuke Itaalias. Siinkohal tervitused kõigisse neisse kodudesse! :)
Samuti oleme lõpetanud igasugused tiirutamised kassinäitustel. Usun, et ka sel aastal õnnestus meil teha taaskord midagi erakorralist! Nimelt - meie südametemurdja EE* Kayzer Herencia suutis 6,5 kuuga teha läbi sellise näitusekarjääri, mida senini ei tea kedagi veel kogenud olevat. Tean, et kassi pooleteise aastaseks saamiseks on saavutatud SC tiitel. Aga 1 aasta ja 4 kuu vanuselt - pole senini veel kuulnud. Kõik serdid tulid kiiresti ja tihtipeale ka koos kohtuniku parima isase aunimetusega. Ühel korral õnnestus meil ka väärtuslik värvi parima tiitel napsata (seda Soomemaal ja väärtuslikuks teeb selle asjaolu, et kolme fertiilset šokolaadimaskiga Birmat ühelt näituselt naljalt juba ei leia! Ühel korral 22-st näitusest on meil siis võimalik olnud sellist olukorda kohata). Kolmel korral on Kayzeril õnnestunud ka BIS - võit! Baltic Cup'il Riias oleks võimalus olnud veel kõrgemalegi tõusta, kuid kahjuks jäi sellesse päeva Kayzeril ka käpavigastus, mis paraku kõrgemate kohtade nimel meil enam jätkata ei lubanud... Kuid sellest hoolimata oleme ülimalt tänulikud kõigile meie pöidlahoidjatele ja headele sõpradele toetuse eest! Oli üks vahva aasta!!! :)
Nii, et võime siinkohal õnnitleda ka iseend ja meie oivalist showstaari - Kayzut! Ilma sellise võrratu olendita poleks see ju võimalikuks osutunud! Kuid mis seal salata - 8 erinevat välisreisi on kogu selle saavutuse taga samuti...
Nii, et võib vast öelda küll, et kasvandus Herencia jäi oma aastaga väga rahule. Sel aastal siis rohkem näituste tähe all... Ehk järgmisel aastal enim kassipoegade lainel?!?
Kuid näitustel käimine on selliseks positiivseks harjumuseks juba kord saanud - raske on seda pisikut muidugi taltsutada... Nii, et - mine sa tea?!? Eks uuel aastal juba uue hooga...
Rahulikke Jõulupühi ning Õnnerikast Uut Aastat kõigile meie sõpradele!!! :)
16.10.2014
Tere armsad Birmade huvilised ja meie kodulehe külastajad! :)
Aeg on taaskord kiirust ületanud ja paiknemegi juba pooles oktoobris... Sügis möllab täies hoos ja eks meiegi valmistu talvitumiseks... Kiisupojad on kenasti kõik oma uutes kodudes ja polegi muud, kui hinge tõmmata ja pisitasa näituseid külastada. Viimase pooleteise kuu jooksul oleme Kayzeriga käinud näitustel Lätis (Adazis) ja Soomes (Kirkkonummis). Mõlemalt näituselt on ette näidata CACS sertifikaadid (kokku siis juba 4tk) ja Lätist ka BIS NOM mõlemal päeval. Pühapäeval osutus Kayzer ka parimaks isaseks üldse II kategooris, seega ka BIS. Lätis oli oma esimest näitusekogemust omandamas ka meie nooruke IT* Violante FA1000FUSA. Temagi sai mõlemal päeval oma esimeste sertifikaatide omanikuks ( 2x CAC) ja pühapäeval osutus veel kohtuniku parimaks emaseks II kategoorias, BIS NOM. Seega võime igati rahule jääda selle aasta kihutamistega mööda näituseid. Samuti on üles kasvatatud 3 kiisupesakonda - mistõttu Herencia kasvanduse aastat võib tõesti igati kordaläinuks pidada. :)
Keila birmarahvas võib endale nüüd ehk pisukest puhkust lubada, kuid ehk vähehaaval asume uusi plaane ette valmistama ja ideid ellu viima samuti... Päris talveunne ei saa ka ju jääda... ;) Nautige siis kuldset sügist ja viimaseid päikesekiiri! Ja kui keegi veel Birmakiisut endale ihkab, siis kasvandustes Alsiades Fleur & Ly Khaleesi peaks veel mõned kiisukesed saadaval olema... :)
27.08.2014
Kaunist suve lõppu kõigile meie uudiste lugejaile! :) Taaskord on aeg linnutiivul lennelnud ja suvi hakkab vahelduma sügise värvidega, lapsed lähevad kooli ja kassiemad loevad oma kiisukesi kokku... :) Eks ole nii meilgi. :)
Meie M-pesakonna kiisupreilid on juba ammu broneeritud ja peagi valmis kodu vahetama. N-pesakonnast on vabad hetkel veel üks kaunis kiisutüdruk - Nordic Star & imearmas kiisupoiss Nathaniel. Nii, et kes ihkab sügiseste ilmade kõrvale mõnusat nurrumootorit kuulata, siis kibekähku plaane tegema! Veel on imehea võimalus endale võrratut Birmabeebit soetada! :)
Kuid kuna oleme oma uudistega jälle pikalt ajast maha jäänud, siis püüame kiirkorras ülevaate anda ka Herencia kasvanduse suvetegemistest... Njah, peamiselt näitelavadel meie noorukese Kayzeriga need päevad möödunud ongi... :) Kuid seejuures on meil siis nüüdseks ette näidata Grand International Champion tiitel! Ja seda arvestades, et Kayzer on alles 13-ne kuune! Ehk liigagi noor sellises klassis osalemiseks ja võistlemiseks suurte korüfeedega kiisude maailmas. Kuid meil on läinud imeliselt ja nii ongi juhtunud, et 12-ne näituse jooksul (mis on jäänud 3,5 kuu sisse) on Kayzer pidevalt olnud üks parimaist... Seega on meil ette näidata üks BIV võit (värvi parim) ja see tulemus on seda väärtuslikum, et šokolaadimaskiga kasse enamasti ühelgi näitusel üldse nii palju pole, et värvi parimat valida saakski... Lisaks loomulikult sertifikaadid vastavalt osaletud klassis, 5x BIS NOM (kohtuniku parim isane) ja ka üks Best in Show võit Tallinnas 17.08.2014 (BIS)! :) See on suisa uskumatu ja oleme tõepoolest väga õnnelikud, et meie oma kullakallis Kayzu-Mõmm on end näitustel nõnda kenasti esitlenud ja pea kõik kohtunikud suutnud ära võluda! :) Võtame endale nüüd pisukese puhkuse näitustest ja püüame elus ka muudele väljakutsetele keskenduda, kuid kindlasti näitame GIC EE* Kayzer Herencia't ka edaspidi kassinäitustel...
11. juuli 2014
Aeg on taaskord kiiresti möödunud...
Kõigepealt 28.-29.06.2014 osalesime Tallinnas toimunud FIFe kassinäitusel. DK* Family's Rosita sai oma esimesed CAC sertifikaadid. Ja meie CH EE* Kayzer Herencia seevastu lõpetas Tallinnas juba 7.-nda klassi - saades mõlemal päeval CACIB sertifikaadid ja olles pühapäeval ka kohtuniku parim isane (BIS NOM). Ja seda juba tavapäraseks saavas konkurentsis - koos meile hästi tuntud Ragdolliga Soomemaalt ja Leedust pärit uhke Maine Cooni poisiga. Seekord oli Itaalia kohtunik  Gianfranco Mantovani kindlalt veendunud, et Kayzer on neist kolmest parim! :) Eraldi rõhutamist leidis Kayzeri võimas suvekasukas ning super grooming (lisaks loomulikult juba looduse poolt antud imekaunile tüübile, võrratule soojale šokolaaditoonile ja kaunitele sokkidele). Ka Best in Show'l õnnestus Kayzeril saada veel üks kohtunike häältest, mistõttu oli ta pühapäeval siis II kategooria isastest üldse paremuselt teine! :) Võitjal kassil õnnestus saada 2-e kohtuniku hääled... ;)
Kuid ega juulikuu tempot meie kasvanduses vähendanud pole... 9.-ndal juulil asus oma uue kodu poole teele meie armas Lumiere. Pikk tee Itaaliasse sujus kenasti ja jääb üle vaid loota, et kohanemine uue maa, inimeste ja koduga sujub tal vaevata! Õnne edaspidiseks meie Lumivalgukesele! Igatseme Sind juba praegu...
Ja kui läheb kiisusid kodust välja, siis tavaliselt tuleb keegi kohe ka juurde... Nii ka seekord! :) Sama päeva lõunapaiku sai kiisuemmeks meie Hispaaniast pärit Supernova Star! Rohkem infot tema kiisukestest tuleb õige peagi juba kiisupoegade rubriiki... Kuid anname noorele emale aega kosuda ja pisikestele aega kasvamiseks! :)
Kuid ka see ei ole veel kõik... 10.-ndal juulil lisandus meie kasvandusse kaunis Calissy Ly Khaleesi. See on meie 9-aastase Birma kassidega tegelemise aja jooksul kõige esimene kilpkonna maskiga kiisupreili! Kuid kõige olulisemaks tema tuleku puhul sai loomulikult fakt, et ta on vähemalt 6-e meie kasvanduse kassi järeltulija! Tema pedigrees on 2 meie enda kasvanduses sündinud kassi ja lisaks veel 4 kassi, kes on osalenud meie kasvanduse loomises, arendamises ja edendamises. Meie oma kasvandikud on siis Armani & Diandra ja lisaks veel Mazarina, Nelson, Jojada & meie kõige esimene Birma üldse Prosper... Seega - Calissy lisandumine meie kiisuperre on väga oluline järjepidevuse ja oma liinide hoidmise seisukohalt! Loomulikult jääb siia pedigreesse ka natukene võõraid liine, kuid seda põnevam ongi. :) Suured, suured tänud Karinile & Meelisele, et nad nii kauni kiisu üles on kasvatanud ja, et nad oma kauneima kiisukese meie kätesse usaldasid! Püüame selle usalduse väärilised olla, oma imenummit Lissy't hästi hoida ja loodetavasti temaga ka näitustel tuuritada... Suur, suur aitäh Karin! :)
19.juuni 2014
Sündmusi muudkui kuhjub üksteise otsa...
Kõigepealt - oleme viimaks otsusele jõudnud, et meie L-pesakonna 2 preilit jäävad kindlalt meie kasvandusele! Kuid pole head uudist ilma kehvemata... Sellega seoses otsime rendikodu meie 7-kuusele imekaunile šokolaadtabby maskiga birmatüdrukule, kes on meie juurde saabunud Itaaliast. Sellise otsuse oleme sunnitud vastu võtma põhjusel, et meie imearmas Pätu, kes on alati olnud superema ja üks rahulikumaid kasse üldse - ei kannata meie Itaalia preilit kohe üldse mitte... Oleme üsna mitu kuud püüdnud neid omavahel sobitada ja lepitada, kuid siiani tulemusteta... :( Mistõttu ei jää lihtsalt rohkem midagi üle, kui leida meie kaunile Birmapreilile uus ja eriline kodu, soovitavalt pere ainsa lemmikuna... Kui keegi tunneb antud pakkumise vastu huvi, siis palun kirjutada minu e-mailile maaris17@hot.ee , et saada rohkem infot kogu projekti kohta ja loomulikult ka pilte meie kaunist kiisupreilist. :)
Kuid ka teistsuguseid uudiseid on meil veel varuks...
Oma viimase nädalavahetuse veetsime Lätimaal, Saulkrastis, kus toimus järjekordne rahvusvaheline FIFe kassinäitus. Meie Mõmmibeebi - EE* Kayzer Herencia (11 kuune) esindas end kahel päeval suurepäraselt! Tulemusteks Ex 1, CAC & Champion tiitel esimesel päeval ning teisel päeval Ex 1 CACIB. :) Pealegi jõudis ta ka kohtuniku parima isase valimisel äärmiselt kõrge, teise kohani... Samas edestades näiteks äärmiselt kaunist Ragdolli-poissi Soomest, kes osales näitusel juba kõige kõrgemas (1-ses klassis), oli pärjatud ka Junior Winner tiitliga ja Soome National Winner 2013... Avastasin selle loomulikult alles tagantjärgi ja seda suurema üllatuse osaliseks sain, sest Ragdoll oli ülišeff, kaunis ning võimas! Ühesõnaga oleme väga rõõmsad ja õnnelikud! :) Väga tore oli loomulikult näha ka Venemaa parimaid birmakasvatajaid... :) Ja reisimine on alati mõnus, kui on hea seltskond...
09.juuni 2014
Täna, 5 aastat tagasi sündis meie kasvanduse teine kiisupesakond - meie B-kad... Palju õnne meie imelistele kullakestele! Aeg lendab kiiresti ja seetõttu on meie pisikiisudest saanud suured ja tugevad, täiskasvanud Birmakassid. Pikka ning õnnelikku eluteed Teile kõigile! :)
Samuti on hea meel tõdeda, et meie L-pesakond on nüüdseks 12-ne nädalasteks saanud. Kõik vaktsiinid on neile kenasti tehtud ning meie pisikesed on valmis oma uueks ning iseseisvaks eluks, uutes kodudes. Väike Lord juba lendaski pesast välja ja kolis Tartusse... Pole kaugel enam ka aeg, kus meie armas Lumiere pika kodutee ette võtab. Kuid veel on võimalus pakkuda rendikodu ühele meie L-pesakonna tüdrukutest, juhul, kui keegi tunneks sisemist vajadust imekauni Birmatüdruku võtmiseks... :) Säravat ning päikeselist suve kõigile! :)
21. mai 2014
Meie L-pesakonna kiisukesed kasvavad jõudsasti ja peab kahjuks nentima, et enam kaugel pole aeg, mil pisikiisud riburada oma uutesse kodudesse hakkavad liikuma... Esimesed vaktsiinid on kiisukestele juba tehtud, mikrokiibid samuti olemas ja EU-passidki taskus. Nii, et mis muud kui naudime viimaseid nädalaid üheskoos ja tunneme rõõmu pisikiisude lähedusest... Samuti on hästi palju uusi ja värvikaid pilte meie L-pesakonnast lisatud iga kiisukese personaalalbumisse (L-pesakonna lehel). Head fotoelamust kõigile! :)
Ja kui keegi tunneb soovi endale Birma tõugu kassikest võtta - olete teretulnud meiega kontakteeruma - maaris17@hot.ee
Ja mis muud - kui nautige kevadet ja lähenevat suve! On see ju Eestimaa kauneim aeg! :)
10.-11.mai 2014 osalesime Rahvusvahelisel Kassinäitusel Tamperes oma noore ja lootustandva kiisupoisi - EE* Kayzer Herenciaga. Peale toreda ja vaheldusrikka reisi Soomemaale saime üle tüki aja kokku jällegi oma heade sõprade ja tuttavatega kassikasvatuse maailmast. Näitus ise oli väga suurejooneliselt ja hästi korraldatud - üle 700 kassi ja neist ainuüksi Birmasid 78. Oli ääretult meeldiv sellises võimsas konkuretsis ülinoore kiisupoisiga osaleda. Kayzer oli just 4-5 päeva enne näitust saanud 10-kuuseks ja seega esimest korda avatud klassis (täiskasvanud klassis). Tulemuseks Ex 1 - CAC mõlemal päeval. Pühapäeval oli meil ka antud värvirühmas kaks konkureti, mistõttu anti välja ka värvi parima aunimetus (BIV). Samuti osutus Kayzer ka kohtuniku parimaks isaseks (BIS NOM) ja sai rinda pista Soomemaa kaunimate ja vägevamate isastega Best in Show'l. kuna see oli esimene reis üldse Kayzer-poisiga, siis olime ülimalt rahul tema meeldiva käitumise ja esinemisoskusega näitusel. Oleme tulemuste üle väga rõõmsad ja rahul! Võrratu näitus! :)
24.04.2014
Kaunist kevade jätku kõigile Birmainimestele! :)
Taaskord on paar kuud imeväel möödunud ja eks ole ka meie kasvanduses erinevaid sündmuseid aset leidnud... Kõigepealt liitus meie kassiperega kaunis Birmatüdruk Itaaliast, moepealinnast Milaanost... Preili on noor ja kasvab hetkel usinasti. Ootame ja vaatame huviga, et milliseks ta viimaks kujuneb. :)
Kuid meil on veelgi toredaid uudiseid - nimelt sündis meie kasvanduses märtsi keskpaigas ka üks pesakond kassipoegi. Kelledest üks Birmatüdruk on hetkel ka veel saadaval. Nii, et kõik huvilised - kiirustage! Ka võiks tulla kõne alla mõne kassi rendikodu teema. Jällegi - kui leidub huvilisi - palun andke endast teada! :)
Birma kassipoegi on hetkel saadaval ka kasvandustes Alsiades Fleur & Ly Khaleesi. Kõigil huvilistel on võimalik endast teada anda - minu e-maili aadress endiselt maaris17@hot.ee
28.02.2014 - mõnikord ei saa pikka aega ühtegi tähtsat asja kirja pandud... Kuid siis kohe mitmed uudised samal päeval... Aga nii see elu kord juba on. :)
Nimelt otsustasime siis vaikselt algust teha ka geneetiliste PKD1 (polütsüstilise neeru sündroomi) uuringutega oma kasvanduses. Esimesed kaks uurimisalust on tänaseks oma testi vastused kätte saanud - Beverly & Nelson. Ja meil on suur rõõm tõdeda, et mõlemad kassid on terved ja nende testi tulemusteks oli (N/N - normal). Kuigi mitte mingisugust põhjust testi tegemiseks meil polnud, kuid hea on ikkagi tõdeda, et kõik on korras... :)
28.02.2014 - üle pika aja siis ka mõned read uudistevoogudesse...
Kõigepealt on meil suur rõõm teatada, et kõik meie K-pesakonna nunnud on kenasti juba suurteks ja tegijateks kiisudeks kasvanud. :) Kingston - poiss ka nii mõnelgi näitusel juba osalenud... Viimati Kaliningradis toimunud WCF näitusel oli tal taaskord au mõlemal päeval Best in Show'l poseerida. :) Edu talle edaspidisekski! :)
Kuid ka Tallinnas toimus taaskord kassinäitus veebruari viimasel nädalavahetusel, kus Herencia kasvandus osales noorukeste Supernova Star'i ja Jinx Herencia'ga. Mõlemad on 11-kuused ja esimest korda Tallinna näitusel... Esimesed CAC sertifikaadid on nüüdseks mõlemal olemas ja eks tulevik näitab, kas mõnda neist kassidest veel näitustel näha saab. :) Jinx oli pühapäevasel näitusel kohtunik Sebastian Pruchniaki arvamuse kohaselt parima Birma kasuka omanik ja saavutas kohtuniku parima isase valimisel tubli 3.-nda koha (võitis taaskord Norra metskass). Aga ülinoore poisi kohta oli see kenake tunnustus niigi. :)
Kõige rõõmsamad olime loomulikult meie kauni Ireen Herencia'ga taaskohtumise üle. Ireen tähistas esimesel näitusepäeval oma 1,5 aastast sünnipäeva ja seda igati vääriliselt - talle omistati Supreme Championi tiitel! <3 See on siis kõrgeim tiitel, mida üks kass näitustel saada võib, aga imeliseks teeb selle asjaolu, et saaja ise alles nii nooruke oli! Sellise saavutusega on vaid mõned kassid hiilata saanud - üheks selliseks oli Ireeni vana-vana-vanaisa EC/SP FIN* Jade Garden's Oliver DM ... :)
Oli tõesti suurim heameel meie noort ja kaunist kasvandikku (Ireeni) taaskord näha ja oli tõesti põhjust tema üle rõõmustada! :) Suured tänud FI Lumikodin Cattery'le sellise suure pühendumise eest Ireeni kasvatamisel, hoidmisel ja näitustegi külastamisel. :)

20.detsember 2013
Taaskord on märkamatult möödunud paar kuud... Selles ajavahemikus on toimunud jällegi muutuseid meie elus. Nimelt on meie kasvanduse kirjadesse lisandunud 2 kassipiigat: Star Hispaaniast ja Rosita Taanimaalt. Mõlemad kassineiud on meie kodus end kenasti "sisse elanud". Samuti on kõik meie K-pesakonna võsukesed ammuilma oma uutes kodudes. Kingston jõudnud isegi oma esimest näituse nädalavahetust proovida. Olen väga rõõmus, et see tal ka kenasti korda on läinud - 2x Ex1 ja BIS NOM mõlemal päeval. Suurepärane! Õnnitlused Kingstoni perenaisele, Marinale! :)
Samuti sooviksin õnnitleda Ksenyat, meie Fantasy perenaist St.-Peterburist võrratute tulemuste eest Aphrodite esimestel näitustel. Aphrodite on siis juba Fantasy esimese pesakonna kiisupreili, kes oma emme kõrvale kasvandusse jäeti. Aphrodite esimene näituse nädalalõpp tõi talle tulemuseks 2x Ex1 kassipoegade klassis, mõlemal päeval oli Aphrodite ka nomineeritud Best in Show'le, mille ta ka mõlemal päeval võitis. Seega ka 2x BIS! Aga see polnud samuti veel kõik, pühapäeval korraldati ka Best of Best valimised ja väike imeline Aphrodite võitis ka selle - Best of Best winner! WOW! Ksenya osales Aphroditega ka Moskvas toimunud näitusel detsembri alguses, sel korral juba noorte klassis (äsja 6-kuuseks saanuna), tulemuseks 2x Ex 1; mõlemal päeval värvi parim 2x BIV ja teisel päeval ka nomineeritud Bestile - BIS NOM! Lihtsalt võrratu! Suured õnnitlused Ksenyale ja Aphroditele! Vanaema Beverly saadab samuti tervitusi! :)
Samuti on meil rõõm teatada, et kasvandus Herencia tähistas oma ametliku registreerimise 5.-ndat aastapäeva 12.-ndal detsembril 2013. Meie esimesed kasvandikud on tänaseks 4,5 aastased ja kaunimad kui iial varem! Selle pidupäeva tähistamiseks lisasime ka palju uusi fotosid meie kasvandikest läbi aegade meie "kasvandike" / "offsprings" lehele. Täname siinkohal kõiki meie imetoredaid kassiomanikke - tänu neile meil on hetki, mida Teiega jagada. :)
Ja kõige lõpuks loomulikult meie parimad soovid kõigile Birmainimestele Jõuludeks ja Suurepärast Aastat Uut! :) Palju armastust, rõõmu ja imepäraseid kingitusi Teile kõigile aastaks 2014! :)
Oktoober 2013
Aeg on tormanud ilmatuma hooga... Suvi on läbi ja sügiski tõttab kiiruga talve poole. Elu ja see aasta on paljutki muutnud, ümber kujundanud, palju võtnud kuid ka võrratult palju lisanud. Otsustasin täna alustada siis oma memuaaride kirjutamist - nimelt blogi näol! Never say never! :D Ma pole küll kunagi teab mis sulesepp olnud, aga kogu selle suve sündmustik ja puuduv osa uudistest on seal ka kenasti kajastatud...
Aga niipalju siiski... J-pesakond on kenasti ja ammu oma uutes kodudes. K-pesakonnastki 2 kiisupoissi oma õnnelike perede rüpes... Kyara preili samuti varsti reisivalmis. :) Ja Kayzer jääb koju, meie uut ajajärku meie elus ja kasvanduses alustama! :)
Rohkem infot - blogis...
Märts 2013
Meil on kassipojad!!! Meie kaunis Diiva Mazarina on teistkordselt nautimas emastaatust. Kasvamas on kolm kaunist Printsi - Jinx, Jethro & Jaguar. Kiisubeebid saavad täna 4-nädalasteks ja on edaspidi valmis kiisuhuviliste külastajate vastuvõtuks...
 
Aeg möödub kiiresti ja juba on käes kevad! Imekaunist kevadet kõigile Birma sõpradele! Kasvandus Herencia ja kasvandus Alsiades Fleur tähistasid kevade saabumist õige tavapäratul moel - nimelt Soomes. Meid tervitas imeline kevadilm ja sõbralikud naabermaalased. Natukene oli meil Soomes ka Birmaasja ajada... Nimelt külastasime Lahtis asuvat Vethaus Loomakliinikut ja seda õige tähtsal eesmärgil. Nimelt on Eesti Birmakasvatajaid tabanud kohutav sabin südameuuringute suhtes. Hakkab juba jääma mulje nagu see kõige tähtsam ja peamine Birmade haigus ja surmapõhjus oleks. Õnneks see nii ei ole (toda kinnitas meile ka dr. Lamberg). Meie kasvanduses pole siiani õnneks südameprobleemidega mitte mingisugust pistmist olnud, aga sellegipoolest pidasime vajalikuks õigluse huvides ka oma kasvandusega sellised uuringud ette võtta. Alustasime siis meie kasvanduse raudvaraga ja kui juba üldse HCM uuringut kuskil teha, siis ikkagi sellise spetsialisti juures, keda peetakse Soomes ja kogu meie lähiümbruskonnas üheks parimaks - võib julgelt väita, et oma ala profiks! Lisaks vastavad antud tulemused ka Soome Püha Birma Liidu ja Pawpedsi reeglitele. Meie kassidest sai antud uuring tehtud sel korral Stefanie'le ja Beverly'le. Soome Püha Birma Liidu reeglite järgi on soovituslik iga südameuuringute teostamiseks 2-6 aastat, mistõttu meie noori kasvandikke polnud mõtet hetkel kaasa võtta ja Mazarina viibis kodus beebipuhkusel (tema vanematel nagu ka kõigil teistel Raus Höjden'i kasside vanematel on kõik vastavad HCM/RCM uuringud teostatud Rootsis - Torkel Falk'i käe all. Too arst on maailmas üks tunnustatumaid südamespetse üldse!).
Küsisime ka dr Lambergilt HCM geenitestide kohta ja saime meile juba teadaolevale vastusele vaid kinnitust - HCM geeniteste saab hetkel teha vaid Maine Coonidele ja Ragdollidele. Kõigil teistel tõugudel puudub hetkel veel kindel teadmine ja arusaam, milline geenimutatsioon antud südamehaigust põhjustab. Mistõttu on täiesti mõttetu väita, et birmakasvataja saab kindel olla teostatud HCM geenitesti tulemustes. Jah, sellist testi võib küll teha, aga kuna see test pole mõeldud Birma tõule, siis ei kinnita saadud vastused küll mitte kuidagi, et antud kassil pärilikke südamehaigusi ei esine ja tulevikus esineda ei võiks.
Seda enam on meil hea meel tõdeda, et nii meie CH FIN*Tärn Stefanie kui ka CH S*Raus Höjden's Beverly absoluutselt terveteks nii HCM kui ka RCM testides kuulutati! :) Stefi puhul väitis doktor suisa, et kuna proua Steff saab kuu aja pärast 5-aastaseks, siis võib pea 100% lise garantiiga väita, et pärilike sugemetega südamehaigusi tal ei ole ja ei teki ka.
Samas soovin taaskord kinnitada, et mitte ükski test ei anna iialgi tõdemust, et antud haigust kassil ei teki... Aga antud juhul välistavad vastavad ultraheli uuringud just pärilike HCM haigust tekitavate geenide olemasolu.
Täpselt sama head uudised sai meie hea sõber Merike oma Kentaurose ja Unelma kohta. Oleme antud tulemuste üle loomulikult väga uhked ja õnnelikud! :)
Märtsi algul (nimelt 5.-ndal märtsil) rõõmustasid meie kasvandust Mazarina ja Braxtoni imearmsad Birmabeebid. Kolm musketäri... Mazarina pole üle kahe aasta emaks saanud, mistõttu oleme seda rõõmsamad. Ja meie Braxtonile oli see hoopiski esimene kord isaks saada. Birmaõnn on see, mis muud... :)
24.02.2013 - Head Vabariigi Aastapäeva! :)
Nagu Vabariigi sünnipäevale kohane - tähistas kasvandus Herencia seda kassinäitusel viibides. Kahel päeval (23. ja 24. veebruaril) osalesime Tallinnas toimunud näitusel. Laupäeval kahe kassiga - FIN*Tärn Stefanie'ga, kellega pole üle kolme aasta juba näitustel käinud. Meie imearmsal Stefil oli Championi tiitlist puudu vaid üksainus CAC sert, mille siis koju tõime. Meie Steff on nüüd Champion! Meie südameis on ta alati üks meie kõige kaunemaist kassidest olnud, kuid seda enam rõõmsad oleme tema tituleeritud seisuse üle... :)
Lisaks Steffile külastasime esmakordselt näitust oma noore ja imekauni S*Raus Höjden's Nelson af Raus'iga. Nelson oli imeline! Nii oma meeldiva rahuliku asjasse suhtumise kui ka muidu igati võluva olekuga. Ja võluda see poiss juba mõistab! Kohe esimesel päeval vallutas meie nooriuke Nelson-poiss kohtunik Yan Roca Folch'i (Prantsusmaa kohtunik) südame. Kohtunik Folch ütles, et tal oli sel päeval 2 perfektset kassi - ja üks neist meie Nelson! Ta tundis suisa huvi, et kust selline imelise tüübiga kiisunoormees küll pärit on ja palus seejuures edasi anda tema imetlus Nelsoni kasvatajale! Kohtunik Roca Folch sõnas, et selliste imeliste omadustega Birmat ei kohta just iga päev... Loomulikult soojendas selline siiras vaimustus meie kõigi südameid. :)
Pühapäevasele näitusele läksimegi siis vaid Nelsoniga, kuna Steffi näituste ja võistluste aeg on meie jaoks läbi. Ka pühapäeval mõjutas Nelson oma imelise näokese, tüübi ja kaunite silmadega kohtunik Elena Zagorskajat, nii, et oma esimesed CAC sertifikaadid on meie tulevikulootusel kenasti koju toodud! Oleme oma näitusepäevadega väga rahul ja rõõmsad!
Lisaks mainiksin veel, et laupäevase näituse lõpus anti kätte 2012 aasta parimate kasside autasud, diplomid, rosetid ja kellele jagus - ka karikad. Kõigepealt kasvandus Herencia poolsed kõige suuremad õnnitlused lähevad teele kindlasti Merike Sepale ja Kentaurosele (kellel on muuseas täna suisa sünnipäev!) - Eesti Parim Kass 2012 Parim Isane!!! See on väga kõrge tunnustus ja esimest korda ajaloos üldse on Birma kass valitud Eesti parimaks isaseks! Palju, palju õnne kallis Merike ja minu kõige suuremad kallistused Kentaurosele!
Ka meie kasvandusele jagus tunnustust. Meie kõige kallimale Musu Manile (IC/SP EE*Armani Herencia'le) 2. koht Eesti parimate kastraatide seas ja 3.koht Baltic Top Cat valimistelt! Oleme üliväga õnnelikud!!!
Ja rõõmu jagus rohkemakski veel - GIC EE*Lady Elinor Herencia'le (meie Armani tütrekesele) 2.koht Eesti Parimate emaste kasside seast ja 10.koht Baltic Top Cat parima emase kassi valimistelt! Super!!!
 
Tere armsad sõbrad ja meie kodulehe külastajad! :)
Alanud on 2013 aasta, mis loodetavasti saab olema meile kõigile õnnelik, edukas ja meeldivate sündmuste rohke. Ka kasvandus Herencia soovib kõigile Püha Birma omanikele ja tulevastele omanikele ning lihtsalt kõigile birmafännidele imelist käesolevat aastat! Kõikide soovide täitumist! :)
Meie 2012.aasta lõpp läks väga kiireks... Mistõttu ei olnud ka aega kokkuvõtete tegemiseks. Kuid meil oli suurepärane aasta! Tänud kõigile, kes mingilgi moel olid või on seotud meie kasvanduse ja kassidega. Tänud kõigile neile, kes on olnud meie kõrval meie särvatel hetkedel, kuid ka neile, kes on aidanud ja toeks olnud meie kurvematel päevadel... Kahjuks tuleb vahest ka neid ette ja sellistel aegadel saadaksegi alati teada, kes on Su tõelised sõbrad... Seega, tänud kõigile imelistele inimestele meie kõrval ja seas! :)
2012 aasta andis meile üle hulga aja kolm pesakonda kassipoegi, kokku 9 kiisukest. Kõik kaunid, elurõõmsad ja särtsakad. Kuid nagu juba eelpool mainitud - ju siis liiga palju õnne pole saatuse poolt määratud, mistõttu ühe kõige erilisema, kaunima ja särtsakama isiksuse kaotasime kahjuks kõige ootamatuma ja traagilisema õnnetuse tõttu... Julgen väita, et kaunima, kes iial meie kasvanduses sündinud... Kunagi kirjutan temast kindlasti ka pikemalt... Seega, elu ei ole kunagi ainult siiru-viiruline või kullakarvaline. Kuid uude aastasse tuleb kaasa võtta alati kõige suuremad ootused, kõige paremad sündmused ning eelkõige